1 Stanislav Kozubek (Psk Whirlpool Hradec Králové) 4.56.27 (39,67 km/h)
2 Petr Pucelík (Ac Sparta Praha) 0.02
3 René Andrle (Psk Whirlpool Hradec Králové) 1.18
4 Martin Hebík (Ac Sparta Praha) 1.40
5 Ján Svorada (Grisoft Xcr)
6 Michal Precechtel (Grisoft Xcr)
7 Roman Kreuziger (Liquigas) 2.51
8 Petr Bencík (Psk Whirlpool Hradec Králové) 3.45
9 Petr Herman (Apo Sport-Kronen Zeitung-Lin) 3.49
10 Milan Kadlec (Asc Dukla Praha) 3.54
11 Tomáš Buchácek (Psk Whirlpool Hradec Králové)
12 František Rabon (T - Mobile Team) 4.13
13 Adam Homolka (Team Swiag - Teka) 4.20
14 Jan Chrobák (Johnson Controls Aš Ml.Bol.)
15 Richard Faltus (Team Sparkasse)
16 Jan Faltýnek (Psk Whirlpool Hradec Králové) 6.07
17 Martin Bláha (Asc Dukla Praha) 6.15
18 Martin Mareš (Naturino - Sapore Di Mare)
19 Josef Soukup (Hadimec) 11.07
20 Petr Hudecek (Ck Silesia Orlová)
21 Lukáš Petr (Tj Favorit Brno) 15.34
22 Jan Kunta (Asc Dukla Praha) 18.44
23 Jirí Chocholác (Ck Silesia Orlová) 21.05
DNF Pavel Zerzan (Ceská Sporitelna Mtb)
DNF Luboš Pelánek (Relax - Gam)
DNF Jan Jobánek (Grisoft Xcr)
DNF Tomáš Konecný (Wiesenhof - Akud Team)
DNF Tomáš Hrubý (Ac Sparta Praha)
DNF Zdenek Mlynár (Ac Sparta Praha)
DNF Pavel Linet (Team Dukla Liberec)
DNF Pavel Martínek (Team Dukla Liberec)
DNF Ondrej Pávek (Ck S.N.E.T. Karlovy Vary)
DNF Ondrej Zelinka (Radsport Schumacher)
DNF Jirí Faltys (Team Dukla Liberec)
DNF Tomáš Vokrouhlík (Ceská Sporitelna Mtb)
DNF Lubomír Tomecek (Ck Silesia Orlová)
DNF Tomáš Cer (Ck Silesia Orlová)
DNF Petr Lukosz (Ck Silesia Orlová)
DNF Ondrej Bezunk (Ck Silesia Orlová)
DNF Martin Biolek (Ck Silesia Orlová)
DNF Lukáš Heinrich (Ck Silesia Orlová)
DNF Martin Ševcík (Elem-Kck Zlín)
DNF Filip Ptácník (Tj Kovo Praha)
DNF Karel Bucek (Tj Favorit Brno)
DNF Martin Tylecek (Tj Favorit Brno)
DNF Jirí Mikulášek (Grisoft Xcr)
DNF Marcel Sklár (Grisoft Xcr)
DNF Michal Ctvrtnícek (Grisoft Xcr)
DNF Radek Procházka (Kc Slavia Praha)
DNF Karel Kopr (Kc Slavia Praha)
DNF Radek Blahut (Psk Whirlpool Hradec Králové)
DNF Vojtech Dlouhý (Psk Whirlpool Hradec Králové)
DNF Radek Becka (Psk Whirlpool Hradec Králové)
DNF Lubor Tesar (Wiesenhof - Akud Team)
DNF Petr Lazar (Asc Dukla Praha)
DNF Michael Mourecek (Asc Dukla Praha)
DNF Zdenek Sláma (Ck Stock Plzen)
DNF Michal Behounek (Veloservis Team)
DNF Jan Vodehnal (Team Dukla Liberec)
DNF Jan Novák (Team Dukla Liberec)
DNF Jan Fiala (Ac Sparta Praha)
DNF Martin Pecenka (Ac Sparta Praha)
DNF Dan Polanský (Sk Omt Pardubice)
DNF Michal Šupol (Ck S.N.E.T. Karlovy Vary)
DNF Michal Báta (Ck S.N.E.T. Karlovy Vary) Sluiten