1. 18w Kane RICHARDS (Gold Coast Cycling Club | Meiyo CCN Pro Cycling) 3h09:06
2. 10w Alistair DONOHOE (Blackburn Cycling Club | ARA Pro Racing Sunshine Coast) +0
3. 8w Sam VOLKERS (Balmoral Cycling Club | Meiyo CCN Pro Cycling) +0
4. 5w James PANIZZA (Balmoral CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling) +0
5. 9w Rhys ROBOTHAM (Balmoral Cycling Club | Olivers Real Food Racing) +0
6. 35w Matthew LAMBERT (University of Queensland CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling) +0
7. 33w Lachlan MILLER (University of Queensland CC | Inter Velo p/b Fitzroy Island) +5
8. 6w Hugo THOMPSON (Balmoral CC | Taylor Cycles Racing) +17
9. 16w Troy HERFOSS (Gold Coast Cycle Club) +17
10. 36w Kurt TOZER (University of Queensland CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling) +17
11. 17w Riley FLEMING (Gold Coast Cycle Club | Olivers Real Food Racing) +17
12. 11w Matt BOYS (Brisbane CC | A1 Glass - Done & Dusted) +17
13. 7w Tyler TOMKINSON (Balmoral Cycling Club) +17
14. 39w Tom COATES (Lifecycle Cycling Club | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling) +25
15. 26w Matthew RICE (Sunshine Coast Cycling Club | ARA PRO Racing Sunshine Coast) +25
16. 37w Damien VESELY (University of Queensland CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling) +31
17. 27w David EDWARDS (Tablelands CC | Cobra9 Intebuild Racing) +31
18. 15w Adam BEMROSE (Gold Coast CC | Koiled Racing p/b Littles) +40
19. 28w William GEORGESON (University of QLD | Altitude Cycling powered by Allsports Physiotherapy) +1:13
20. 19w Daniel DI DOMENICO (Hobart Wheelers | ARA Pro Racing Sunshine Coast) +1:43
21. 31w Stephen RASHLEIGH (University of Queensland CC | Altitude Cycling p/b by Allsports Physiotherapy) +2:41
22. 12w Ryan THOMAS (Brisbane Cycling Club) +2:41
23. 25w Zachary MARSHALL (St George CC) +3:00
24. 32w Thomas WOOD (University of Queensland CC | Altitude Cycling p/b by Allsports Physiotherapy) +3:07
25. 30w Sean MORAN (University of Queensland CC | Altitude Cycling p/b by Allsports Physiotherapy) +3:07
26. 4w David MELVILLE (Balmoral CC | A1 Glass - Done & Dusted) +3:07
27. 38w Bernie SWART (University of Queensland CC | Vocus Cycling Racing Team) +3:07
28. 24w Oli STENNING (South Perth Cycling Club | ARA Pro Racing Sunshine Coast) +3:47
29. 1w Christopher HAGEMAN (ADF Cycling) +4:20
30. 20w James HEPBURN (Ipswich CC | Altitude Cycling p/b by Allsports Physiotherapy) +8:32
dnf 29w Ric BAKER (University of Queensland CC | Altitude Cycling p/b by Allsports Physiotherapy)
dnf 40w Scott DUNCAN (University of QLD)
dns 2w Angus LYONS (Ballarat / Sebastopol CC | ARA Pro Racing Sunshine Coast)
dns 13w Michael RICE (Canberra Cycling Club | Pro Racing Sunshine Coast)
dns 21w Haddon KILMARTIN (Ipswich CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling)
dns 22w Alex BOGNA (Mackay Cycling Club | ARA Pro Racing Sunshine Coast)
dns 23w Sebastian BARRETT (Midland Cycle Club | ARA Pro Racing Sunshine Coast)
dns 34w Michael BATES (University of Queensland CC | Tandem Co x Attaquer Pro Cycling)
Average speed of the winner: 39.98 km/h
Number of starters: 32
Riders abandoning the race: 2 Sluiten