1 75 ERI19940123 * MERHAWI Kudus UCI CONTINENTAL CENTER ERI 03h45'00''
2 36 RSA19850725 WARD Shaun NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 03h45'00''
3 85 ETH19901115 * ABEBE Alem NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'00''
4 32 RSA19891011 GIRDLESTONE Dylan NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 03h45'02'' 02''
5 22 CAN19900704 * PELLETIER ROY Remi TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 03h45'27'' 27''
6 71 ERI19900610 * MERON Amanuel UCI CONTINENTAL CENTER ERI 03h45'31'' 31''
7 1 RUS19830417 SHMIDT Alexey TEAM TYPE 1 - SANOFI RUS 03h45'31'' ''
8 54 FRA19920307 * MONCORGE Pierre TEAM REINE BLANCHE FRA 03h45'31'' ''
9 73 ERI19920312 * DESALE Nahom UCI CONTINENTAL CENTER ERI 03h45'31'' ''
10 63 ERI19920219 * DEBRETSION Aron AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 03h45'31'' ''
11 62 ERI19920101 * SOLOMON Meron AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 03h45'34'' 34''
12 64 ERI19930904 * EYOB Metkel AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 03h45'34'' ''
13 82 ETH19910812 * REDAE Tedros NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'34'' ''
14 111 RWA19870101 HABIYAMBERE Nicodem TEAM RWANDAAKAGERA RWA 03h45'34'' ''
15 96 KEN19841105 NJOROGE MUYA John NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h45'34'' ''
16 114 RWA19930104 * UWIZEYIMANA Bonaventure TEAM RWANDAAKAGERA RWA 03h45'34'' ''
17 81 ETH19900612 * ATSBHA Getachew NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'34'' ''
18 11 RWA19870102 NIYONSHUTI Adrien TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 03h45'34'' ''
19 92 KEN19840202 MWANGI Samwel NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h45'34'' ''
20 35 RSA19890831 MAREE David NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 03h45'34'' ''
21 93 KEN19881209 EKIRU Samwel NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h45'34'' ''
22 15 RWA19900701 * RUDAHUNGA Emmanuel TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 03h45'34'' ''
23 91 KEN19851228 AGORIR Paul NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h45'34'' ''
24 83 ETH19870918 BEKELE Binyam NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'34'' ''
25 86 ETH19880218 GEBRESILASSIE Estifanos NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'34'' ''
26 52 FRA19830201 LIPONNE Julien TEAM REINE BLANCHE FRA 03h45'34'' ''
27 65 ERI19901111 * HABTE Solomon AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 03h45'34'' ''
28 13 RWA19800808 BYUKUSENGE Nathan TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 03h45'34'' ''
29 41 ALG19920827 * BENOUA Reda NATIONAL TEAMALGERIA ALG 03h45'34'' ''
30 113 RWA19900101 * RUKUNDO Hassan TEAM RWANDAAKAGERA RWA 03h45'34'' ''
31 16 RWA19790728 RUHUMURIZA Abraham TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 03h45'34'' ''
32 31 RSA19820820 LILL DAREN NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 03h45'34'' ''
33 94 KEN19861212 ECHWA Joseph NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h45'40'' 40''
34 3 USA19810925 HOLT Daniel TEAM TYPE 1 - SANOFI USA 03h45'40'' ''
35 21 CAN19790301 LANGLOIS Bruno TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 03h45'40'' ''
36 2 ITA19860310 CRAVANZOLA Paolo TEAM TYPE 1 - SANOFI ITA 03h45'40'' ''
37 53 FRA19821007 MENINI Christophe TEAM REINE BLANCHE FRA 03h45'43'' 43''
38 72 TAN19890701 LAIZER Richard UCI CONTINENTAL CENTER TAN 03h45'46'' 46''
39 112 RWA19870301 HATEGEKA Gasore TEAM RWANDAAKAGERA RWA 03h45'46'' ''
40 95 KEN19881209 KANGANGI Suleiman NATIONAL TEAM KENYA KEN 03h47'06'' 02'06''
41 84 ETH19930325 * KAHSAY Afewerki NATIONAL TEAM ETHIOPIA ETH 03h45'34'' 34''
42 61 ERI19910814 * MESFIN Yonathan AS.BE.CO. CYCLING TEAM ERI 03h45'34'' ''
43 24 CAN19790801 WERNER Jeffrey TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 03h48'54'' 03'54''
44 43 ALG19870606 BAZ Nabil NATIONAL TEAMALGERIA ALG 03h45'34'' 34''
45 12 BIZIYAREMYE Joseph TEAM RWANDA RWA19880101 KARISIMBI RWA 03h50'22'' 05'22''
46 23 CAN19800730 RACINE Jean-François TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 03h50'22'' ''
47 74 ERI19930101 * DEBESAY Arha UCI CONTINENTAL CENTER ERI 03h45'34'' 34''
48 14 RWA19910115 * HADI Janvier TEAM RWANDA KARISIMBI RWA 03h54'37'' 09'37''
49 55 FRA19921231 * PERRET Mathias TEAM REINE BLANCHE FRA 03h54'37'' ''
50 51 FRA19880605 LECLERCQ Jérémy TEAM REINE BLANCHE FRA 03h55'05'' 10'05''
51 45 ALG19881228 ABDENNEBI Khaled NATIONAL TEAMALGERIA ALG 03h57'55'' 12'55''
52 46 ALG19920510 * YAHMI Abdennour NATIONAL TEAMALGERIA ALG 03h57'55'' ''
53 33 RSA19910424 * ARENDSE Avery NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 03h57'55'' ''
54 106 GAB19800223 NDONG Ghislain NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'14'' 16'14''
55 101 GAB19870227 NZOUGHE Gaël NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'31'' 16'31''
56 116 RWA19871202 MBARUSHIMANA Jacques TEAM RWANDAAKAGERA RWA 04h01'31'' ''
57 103 GAB19880830 LINGOMBE BONGO Junior NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'31'' ''
58 102 GAB19890505 ANGUILET Charles NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'31'' ''
59 104 GAB19850828 EKOBENA Ephrem NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'35'' 16'35''
60 105 GAB19860701 MOUKAGNI Leris NATIONAL TEAM GABON GAB 04h01'35'' ''
61 115 RWA19921104 * NSENGIYUMVA Jean-Bosco TEAM RWANDAAKAGERA RWA 04h01'46'' 16'46''
62 6 AUS19860619 MORRIS Justin TEAM TYPE 1 - SANOFI AUS 04h15'42'' 30'42''
63 4 USA19870115 BROOKS Matt TEAM TYPE 1 - SANOFI USA 04h15'42'' ''
64 25 CAN19780914 ABERCROMBIE Tim TEAM QUEBECOR GARNEAU CAN 04h15'42'' ''
65 34 RSA19890403 BUTLER Reynard NATIONAL TEAM SOUTH AFRI RSA 04h15'42'' ''